vs. kehitysjohtaja
Minna Laitila
puh: 040 830 2399
minna.laitila@seamk.fi



Etelä-Pohjanmaa
kehittamissuunnittelija

Anne Saarijärvi
puh: 040 830 3950
anne.saarijarvi@seamk.fi



Keski-Pohjanmaa
kehittämissuunnittelija

Iiris Jurvansuu
puh: 044 7809 976
iiris.jurvansuu@soite.fi



Pohjanmaa
kehittämissuunnittelija

Tuula Mulju
puh: 040 524 9933
tuula.mulju@vaasa.fi



Pohjoismaisen erityistehtävä

kehittämissuunnittelija

Marjo Hannu-Jama
puh: 040 136 5972
marjo.hannu-jama@vaasa.fi



PRO SOS – uudenlaista sosiaalityötä yhdessä rakentamassa –hanke

 

hankejohtaja

Jutta Paavola

puh: 040 868 0888

jutta.paavola@seamk.fi

hanketyöntekijä

Heli Huhta
puh: 040 868 0855
heli.huhta@seamk.fi

projektisihteeri

Tuula Hautanen

puh: 040 830 3988 tuula.hautanen@seamk.fi


_______________________

 

Kansa-koulu II -hanke Määrämuotoisen kirjaamisen tuki sosiaalialalla

aluekoordinaattori

Päivi Niiranen
puh: 040 680 7115
paivi.niiranen@seamk.fi

 


Ajankohtaista

tulostettava sivu

Mikä SOteblogi



Valtakunnallisen sosiaalialan osaamiskeskusten verkoston ajatuksia sote-uudistuksesta ja valinnanvapaudesta. Kirjoittajat ovat pitkän linjan sosiaalialan kehittämisen asiantuntijoita eri puolilta Suomea. Klikkaa blogiin www.socca.fi/mikasote

 

Uusin blogiteksti:  Omena putosi kauas puusta – jääkö integraatio ja palveluketjujen yhtenäisyys viimeaikaisen kehittämistyön haaveeksi?

Toimitusjohtaja Tuula Tuominen Pikassoksesta ihmettelee, miten sote-uudistuksen alkuperäinen idea ja keskeisin tavoite – sosiaali- ja terveydenhuollon palveluintegraatio – tuntui unohtuneen viimeaikaisissa keskusteluissa ja valmistelutyössä. Julkinen puhe pyörii valinnanvapauden ja asiakassetelien ympärillä sekä painottuu edelleen hyvin vahvasti terveydenhuollon kysymyksiin. Kuka enää puhuu sote-integraatiosta?

 Omena putosi kauas puusta – jääkö integraatio ja palveluketjujen yhtenäisyys viimeaikaisen kehittämistyön haaveeksi?


Takaisin uutisiin
på svenska suomeksi