vs. kehitysjohtaja
Minna Laitila
puh: 040 830 2399
minna.laitila@seamk.fi



Etelä-Pohjanmaa
kehittamissuunnittelija

Anne Saarijärvi
puh: 040 830 3950
anne.saarijarvi@seamk.fi



Keski-Pohjanmaa
kehittämissuunnittelija

Iiris Jurvansuu
puh: 044 7809 976
iiris.jurvansuu@soite.fi



Pohjanmaa
kehittämissuunnittelija

Tuula Mulju
puh: 040 524 9933
tuula.mulju@vaasa.fi



Pohjoismaisen erityistehtävä

kehittämissuunnittelija

Marjo Hannu-Jama
puh: 040 136 5972
marjo.hannu-jama@vaasa.fi



PRO SOS – uudenlaista sosiaalityötä yhdessä rakentamassa –hanke

 

hankejohtaja

Jutta Paavola

puh: 040 868 0888

jutta.paavola@seamk.fi

hanketyöntekijä

Heli Huhta
puh: 040 868 0855
heli.huhta@seamk.fi

projektisihteeri

Tuula Hautanen

puh: 040 830 3988 tuula.hautanen@seamk.fi


_______________________

 

Kansa-koulu II -hanke Määrämuotoisen kirjaamisen tuki sosiaalialalla

aluekoordinaattori

Päivi Niiranen
puh: 040 680 7115
paivi.niiranen@seamk.fi

 


Ajankohtaista

tulostettava sivu

Valtakunnalliset aikuissosiaalityön päivät 31.1.-1.2.2018 Turussa – ”Uudenlaista sosiaalityötä yhdessä rakentamassa”



Valtakunnalliset aikuissosiaalityön päivät pidetään 31.1.-1.2.2018 Turun Logomossa. Päivien aiheena on uudenlaisen sosiaalityön rakentaminen yhdessä. Ilmoittautuminen päiville on alkanut! Ilmoittauduthan tapahtumaan ja suoritat osallistumismaksun 12.1.2018 mennessä. Puhujina ovat mm. ministeri Annika Saarikko, professori Heikki Hiilamo, tutkija Jari Ehrnrooth ja muutosjohtaja Antti Parpo. Työpajoissa pureudutaan ajankohtaisiin aikuissosiaalityön kysymyksiin ja illalla on ohjelmassa After work -tilaisuus. Tapahtumaan ovat tervetulleita kaikki aikuissosiaalityöstä kiinnostuneet.

 

http://www.vasso.fi/wordpress/wp-content/uploads/2017/08/aikuissosiaalityon_paivat_2018_ohjelma-logoilla1.pdf

 

 


Takaisin uutisiin
på svenska suomeksi