vs. kehitysjohtaja
Minna Laitila
puh: 040 830 2399
minna.laitila@seamk.fi



Etelä-Pohjanmaa
kehittamissuunnittelija

Anne Saarijärvi
puh: 040 830 3950
anne.saarijarvi@seamk.fi



Keski-Pohjanmaa
kehittämissuunnittelija

Iiris Jurvansuu
puh: 044 7809 976
iiris.jurvansuu@soite.fi



Pohjanmaa
kehittämissuunnittelija

Tuula Mulju
puh: 040 524 9933
tuula.mulju@vaasa.fi



Pohjoismaisen erityistehtävä

kehittämissuunnittelija

Marjo Hannu-Jama
puh: 040 136 5972
marjo.hannu-jama@vaasa.fi



PRO SOS – uudenlaista sosiaalityötä yhdessä rakentamassa –hanke

 

hankejohtaja

Jutta Paavola

puh: 040 868 0888

jutta.paavola@seamk.fi

hanketyöntekijä

Heli Huhta
puh: 040 868 0855
heli.huhta@seamk.fi

projektisihteeri

Tuula Hautanen

puh: 040 830 3988 tuula.hautanen@seamk.fi


_______________________

 

Kansa-koulu II -hanke Määrämuotoisen kirjaamisen tuki sosiaalialalla

aluekoordinaattori

Päivi Niiranen
puh: 040 680 7115
paivi.niiranen@seamk.fi

 


Johtoryhmä

tulostettava sivu

Varsinainen jäsen

 

Varajäsen

Peter Granholm
Kehittämispäällikkö, Pietarsaari
Strenberginkatu 1, 68600 JAKOBSTAD
puh:06 786 3247 / gsm: 044 721 1247
email: peter.granholm@pietarsaari.fi

Hannele Grankvist
Osastopäällikkö, Pietarsaari
Strenberginkatu 1, 68600 JAKOBSTAD
tel: (06) 785 1251 / gsm: 050 548 6253
e-mail: hannele.grankvist@pietarsaari.fi

Jussi Salminen
Sosiaali- ja terveysjohtaja, Kokkola
PL 43, 67101 KOKKOLA
tel: 06 8289 444 / gsm: 044 7809 450
e-mail: jussi.salminen@kokkola.fi

Seppo Mattila
Palvelujohtaha, Kokkola
PL 43, 67101 KOKKOLA
tel: 06 8289 111 / gsm: 044 7809 446
e-mail: seppo.mattila@kokkola.fi

Aila-Leena Matthies
Sosiaalityön professori
Kokkolan Yliopistokeskus Chydenius
PL 567, 67701 KOKKOLA
06-8294319 / 040-7422199
e-mail: aila-leena.matthies@chydenius.fi

Merja Joutsen-Onnela
Yksikön johtaja,
Keski-Pohjanmaan ammattikorkeakoulu
Terveystie 1, 67200 KOKKOLA
puh: 06 8254 275
e-mail: merja.joutsen-onnela@cou.fi

Asta Heikkilä
Yksikön johtaja
Seinäjoen ammattikorkeakoulu
PL 158, 60101 SEINÄJOKI
tel: 020 124 5111 / gsm: 040-8302201
e-mail: asta.heikkila@seamk.fi

Päivi Rinne
Lehtori
Seinäjoen ammattikorkeakoulu
Keskuskatu 34 , 60100 SEINÄJOKI
tel: 020 124 5122 / gsm: 040-8304190
email: paivi.rinne@seamk.fi

Eija Ala-Toppari-Peltola
Sosiaalipalvelujen johtaja, Ky. Kaksineuvoinen
Kirkkotie 10, 62200 Kauhava
(06) 2412 4270/ 050-414 6270
eija.ala-toppari-peltola@kaksineuvoinen.fi

Maria-Liisa Nurmi
Perusturvajohtaja, Alavus
PL 14, 63301 ALAVUS
tel: 06 25251 200 / gsm: 040-554 9528
e-mail: maria-liisa.nurmi@alavus.fi

Harri Jokiranta
Apulaiskaupunginjohtaja, Seinäjoki
Seinäjoen kaupunki, Sosiaali- ja terveyskeskus
Kirkkokatu 8 C, PL 229, 60101 Seinäjoki
tel: 358 6 416 2499 / gsm: 358 40 5178 726
e-mail: harri.jokiranta@seinajoki.fi

Markku Valo
Hallintopäällikkö, Seinäjoen kaupunki
Seinäjoen kaupunki, Sosiaali- ja terveyskeskus
Kirkkokatu 8 C, PL 229, 60101 Seinäjoki
tel: 06 416 2499/ gsm: 040 517 8726
e-mail: markku.valo@seinajoki.fi

Yvonne Holming
Socialdirektör, Malax Kommun
Malmgatan 5, 66100 MALAX
tel: 06 347 7321
e-mail: yvonne.holming@malax.fi

Alice Backström
Socialdirektör, Korsholm
Centrumvägen 4, 65610 KORSHOLM
tel: 06 327 7214 / gsm: 050 337 7432
e-mail: alice.backstrom@korsholm.fi

Jukka Kentala, perusturvajohtaja
Vaasan kaupungin sosiaali- ja terveysvirasto
Vaasanpuistikko 20 B, PL 241
65101 VAASA
p. 06 325 1111 (vaihde), 040 718 3660
email: jukka.kentala@vaasa.fi

Erkki Penttinen
Sosiaalityön ja perhepalveluiden johtaja
puh. (06) 325 2610 / GSM 040 847 2610
e-mail: erkki.penttinen@vaasa.fi

Pirkko Vartiainen
Professori, sosiaali- ja terveyshallinto
Vaasan yliopisto
PL 700, 65101 VAASA
tel: 06 3248 411 / gsm: 050 555 5613
e-mail: pirkko.vartiainen@uwasa.fi

Maritta Vuorenmaa
Kehittämispäällikkö, Stakesin Vaasan alueyksikön vastuuhenkilö
GSM 040 513 3024
e-mail: maritta.vuorenmaa@thl.fi

Arto Rautajoki, esittelijä/sihteeri.
Kehitysjohtaja, SONet Botnia.
tel: 020 1245 141 / gsm: 040 8304 189
email: arto.rautajoki@seamk.fi

 

Email: koko johtoryhmä

 

 

 

på svenska suomeksi