vs. kehitysjohtaja
Minna Laitila
puh: 040 830 2399
minna.laitila@seamk.fi



Etelä-Pohjanmaa
kehittamissuunnittelija

Anne Saarijärvi
puh: 040 830 3950
anne.saarijarvi@seamk.fi



Keski-Pohjanmaa
kehittämissuunnittelija

Iiris Jurvansuu
puh: 044 7809 976
iiris.jurvansuu@soite.fi



Pohjanmaa
kehittämissuunnittelija

Tuula Mulju
puh: 040 524 9933
tuula.mulju@vaasa.fi



Pohjoismaisen erityistehtävä

kehittämissuunnittelija

Marjo Hannu-Jama
puh: 040 136 5972
marjo.hannu-jama@vaasa.fi



PRO SOS – uudenlaista sosiaalityötä yhdessä rakentamassa –hanke

 

hankejohtaja

Jutta Paavola

puh: 040 868 0888

jutta.paavola@seamk.fi

hanketyöntekijä

Heli Huhta
puh: 040 868 0855
heli.huhta@seamk.fi

projektisihteeri

Tuula Hautanen

puh: 040 830 3988 tuula.hautanen@seamk.fi


_______________________

 

Kansa-koulu II -hanke Määrämuotoisen kirjaamisen tuki sosiaalialalla

aluekoordinaattori

Päivi Niiranen
puh: 040 680 7115
paivi.niiranen@seamk.fi

 


 


 

 

SONet BOTNIA on aluelähtöisen tiedontuottamisen ja osaamisen kehittäjäverkosto. Tarkoituksena on ohjata sosiaalialan kehittämistoimintaa osana valtakunnallista sosiaalialan osaamiskeskusten verkostoa. SONet BOTNIA muodostaa Etelä-Pohjanmaan, Keski-Pohjanmaan ja Pohjanmaan maakuntien asiantuntijoiden ja palveluntuottajien verkoston, jossa kehitetään eri toimijoiden yhteistyötä ja suunnataan voimavaroja sosiaalialan, sosiaalityön, erityispalveluiden ja varhaiskasvatuksen kehittämiseen tutkimuksen, koulutuksen ja kehittämisprojektien avulla.

SONet BOTNIA on sopimuspohjainen verkosto-organisaatio, jonka ylläpitäjiä ovat Keski-Pohjanmaan sosiaali- ja terveyspalvelukuntayhtymä Soite, Seinäjoen ja Vaasan kaupungit sekä Seinäjoen ammattikorkeakoulu Oy. Toimintaa ohjaavat johtoryhmä sekä maakunnalliset ohjausryhmät. Kehittäjäryhmätoiminta tukee asetettuja painopistealueita. Kehittämissuunnittelijoiden toimialueet ovat maakunnallisia.

Osaamiskeskuksen toiminnassa painottuvat:
- palvelujärjestelmien kehittäminen
- osaamisen vahvistaminen
- seudullinen yhteistyö ja alueellinen sosiaalipolitiikka
- kansallinen erityistehtävä pohjoismainen yhteistyö

 

 

 


Uutiset

 
på svenska suomeksi